Kategoriler
Haberler

Kütahya’da 127 Kişi Girişimcilik Eğitimi

Kütahya Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen “Girişimcilik Eğitimi” kapsamında 127 kişi sertifika aldı.

Kütahya Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen “Girişimcilik Eğitimi” kapsamında 127 kişi sertifika aldı.

Girişimcilik Eğitimi Programına katılarak sertifika alan katılımcıların KOSGEB desteği ile iş yeri açabileceğini söyleyen Kütahya Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Mehmet Zenci, yeni girişim destek programı ile girişimcilere 30 Bin TL hibe, 70 bin TL’de sıfır faizli 4 yıl geri ödemeli makine ekipman desteği verileceğini belirtti.

Kütahya Belediyesi olarak İŞ-KUR ve Halk Eğitim Merkezi ile birçok eğitim programı düzenlediklerini anlatan Zenci, Ocak ayı itibariyle de yeni eğitimlerin devam edeceğini anlattı.

KOSGEB Kütahya İl Müdürü Adem Aypar ise Kütahyalıların eğitimlere katılmaları gerektiğini vurguladı.

Eğitimlerin devam edeceğini anlatan Aypar “Eğitimlerimizi bitiren kursiyerlere bayanlarda destek oranı yüzde 80, erkeklerde ise yüzde 70 olmak üzere iş yerinin ilk kuruluş giderlerine ayrıca iş yerine alınacak olan techisat ve ofis donatımları için 15 bin TL’ye kadar hibe destek vermekteyiz. Ayrıca işyerlerinin Elektrik, Su, Isınma, Kıra ve Personel gibi aylık düzenli giderlerine her birine ayrı ayrı olmak üzere bayanlarda yüzde 80 erkeklerde yüzde 70 oranında destek veriyoruz. Bu desteklerimiz 24 ay boyunca devam ediyor. İşini kurmak isteyen herkesi KOSGEB ofislerine bekliyoruz” dedi.

“Kütahya’da 127 Kişi Girişimcilik Eğitimi” için 3 yanıt

Selamlar ben halicilik kursundan belge sahibi biriyim ve kutahyada halicilik kursu acmak istiyorum bu konuda bana destek olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.