Kategoriler
Haberler

Kişgem Ek Bina Proje Sözleşmesi İmzalandı

Sosyal Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Kütahya Belediyesi Başkanlığı tarafından hazırlanarak destek almaya hak kazanan “Kütahay Belediyesi Kadın İş Geliştirme Merkezi Ek Bina” projesi sözleşmesi Belediye Başkanımız tarafından imzalandı.

Proje ile yapılacak olan Kadın İş Geliştirme Merkezi Ek Binasında kadın girişimcilere fizibilite çalışması, iş planları hazırlama konusunda danışmanlık hizmetleri verilip, mali kaynak bulma, insan kaynakları, bilgi ve diğer önemli unsurlar konusunda destek olunup, sosyal yaşam olanaklarının yenilikçi yöntem ve uygulamalarla geliştirilmesi için katkıda bulunulacak. Ayrıca Kütahya ve bölgedeki girişimcilik kültürünün gelişmesine imkan sunarak kadınların sosyal ve ekonomik hayata entegrasyonu ile beşeri gelişimi sağlanacak. Toplam bütçesi 1.8 milyon TL olan projenin 450 bin TL’lik kısmı Ajansımız tarafından hibe olarak veriliyor.

12 Kasım 2012 tarihinde ilan edilen 17.3 milyon TL bütçeli Sosyal Kalkınma ve Sosyal  Altyapı Mali Destek Programlarının değerlendirme süreci geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Değerlendirmeler sonucunda  Afyonkarahisar’dan  27, Kütahya’dan 24, Manisa’dan 25 ve Uşak’tan 21 olmak üzere toplam 97 proje desteklenmeye hak kazanmıştı.

Zafer Kalkınma Ajansı başarılı bulunan 97 projeye 17.3 milyon TL hibe desteği sağlayacak olup proje sahiplerinin eş finansmanı ile birlikte bölgemizde sosyal kalkınma konularında toplam 31.18 milyon TL tutarında kaynak aktarılacak.

“Kişgem Ek Bina Proje Sözleşmesi İmzalandı” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.