Girişimcilerimiz


EMRE ARAYAN, KOTİART AHŞAP TASARIM ATÖLYESİ

+90 542 736 04 24/ kotiawood@gmail.com"

EMRE ARAYAN,1987 Kütahya doğumlu evli ve 1 çocuk babasıdır.

2004 yılında Kütahya Lisesinden mezun olan Emre ARAYAN, mezun olduktan sonra grafik tasarım,heykeltraş ve teknik tasarım üzerine bir çok firmalarda çalışmıştır.İç mimarlık ve dış mimarlık alanında da deneyimler kazanan girişimci burada edindiği tecrübeler sonunda kendi işini kurmaya karar vermiştir.En son geldiği aşamada ise KİŞGEM'de 01.03.2021 tarihinde Ahşap Tasarım Atölyesini açmış ve faaliyet göstermektedir.Girişimci ahşaptan yapılacak özel tasarımlar, kutular,süs eşyaları,restoran ve kafeler için ahşap sunum tabakları ve dekoratif ürünlerin imalatını yapmaktadır.


MUSTAFA KEHRİBAR, KEHRİBAR GIDA KİMYA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

+90 506 713 93 72/ m_kehribar@hotmail.com

1971 doğumlu Konya Selçuk Üniversitesi Gıda Mühendisliği Değirmencilik Mezunu

Mustafa KEHRİBAR ,1993 yılında Konya Selçuk Üniversitesinden mezun olduktan sonra özel bir şirkette Üretim Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.22 yıl üretim müdürü olarak çalıştıktan sonra edindiği tecrübeler sonunda kendi işini kurmaya karar vermiştir.Faaliyet alanı olarak un sektörü gelmektedir.Un sektörünün problemleri,üretimdeki standardizasyonunun sağlanması,üretim planlaması ve ihracata yönelik yapmış oldukları ürünlerin standardizasyonu ve o ülkelerde kabul görülebilirliğini artırmak ve problemlerini gidermek konusunda hizmet sağlamaktadır.Ham şekilde gelen ürünlerin labaratuarlarında analizlerini yaparak bu analizler neticesinde görmüş olduğu kullanım amacına yönelik eksikliklerini vitaminler, minareller ve enzimler noktasında takviye ederek tamamlamaktadır. Demo fırınlarda demo üretimlerle bunları test etmektedir ve üretimin başarısına göre çözümler bulmaktadır.Şirketini kurduktan sonra KİŞGEM'de çapa işletme olarak faaliyete başlamıştır.


YASİN KAYA, YASİN KAYA ÇİNİ VE SERAMİK

+90 534 642 18 67/ salihtekin@hotmail.com

1986 doğumlu Kütahya Endüstri Meslek Lisesi Çini ve Seramik Dekor Bölümü Mezunu

Lise öğrenimi boyunca Osmanlı Çini de dekor ve tahrir üzerine staj yapmıştır.Mezun olduktan sonra birçok yerde çalışmıştır.2007 yılında çalıştığı fabrikada Model tasarım bölümünde Modelci,kalıpçı olarak çalışmıştır.2008 yılında evlenmiş ve 2 çocuk babasıdır.2015 yılına kadar çalıştığı fabrikada 24 parçadan 124 parçaya kadar yemek takımları, fincanlar, yağdanlık,tuzluk, biberlik, peçetelik v.b tasarımlar fotoğrafla ve numuneyle gelip modelleme teksir ve kalıplama aşamalarından numune ürün dökümüne kadar her bölümde görev almıştır. Edindiği tecrübelerin sonunda kendi işini kurmaya karar vermiş olup 01.12.2020 yılında KİŞGEM’de kendi işini kurmuştur.


HAVVA DEMİR, SIR SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ

+90 5318954777/ havva_1078@gmail.com

1978 Kütahya Doğumlu Cumhuriyet Lisesi Mezunu ve 2 Çocuk Annesi.

Havva DEMİR, 1978 Kütahya doğumludur. Kütahya Cumhuriyet Lisesinden mezun olmuştur.2 çocuk annesi olan Havva DEMİR, bugüne kadar birçok sektörde çalışmış olup kendini geliştirmiştir . Üretken ve çalışkan olan girişimci , çeşitli süt ve süt ürünleri şirketinde şarküteri sorumlusu olarak gerek fabrikada gerekse mağazada birçok üretim şeklini öğrenmiştir . En son geldiği aşamada ise kendi işini kurma isteği ile KİŞGEM'de faaliyet göstermektedir.Girişimci tereyağı,kaymak ve yoğurt üretimi yapmaktadır.


NEZAHAT YELKEN, YELKEN AYDINLATMA VE ISITMA SİSTEMLERİ

+90 5464796286/ nezahatyelken@gmail.com

1990 İzmir doğumlu. Dumlupınar Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Mezunu.

2013 yılında Dumlupınar Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan Nezahat YELKEN, Lisans eğitimi sonrasında iş hayatına atılmış ve çalıştığı firmada satın alma departmanından başlayarak sırasıyla üretim sorumluluğu, ar-ge ve projelendirme sorumluluğu, teknik müdür ve sonrasında genel müdür pozisyonlarında görev almıştır. Burada edindiği üretim ve yönetim konusundaki tecrübeleri ile kendi işini kurmaya karar vermiştir.18.04.2017 tarihinde KİŞGEM'de Kosgeb desteği ile işini kurmuştur ve faaliyetine devam etmektedir.


Zehra HACİDAKİS ZEH COLLECTİON HACİDAKİS Çini ve Minyatür Sanatı

+90 5384121173 //

1957 ESKİŞEHİR DOĞUMLU 2 ÇOCUK ANNESİ

Kütahya'da asırlık bir geçmişe sahip olan Çini-Minyatür Sanatına gönül vermiş, Çini ustalarımızdan 1957 Eskişehir doğumlu Zehra HACİDAKİS 80'li yılların başlarında yerleştigi Kütahya İlinde tanıştığı Çini sanatına olan hayranlığı kendisini renklerin ve desenlerin bütünlüğü içinde olmasını sağlamıştır. 15. yy.'dan günümüze kadar uzanmakta olan bu sanat dalını nesilden nesile yaşatmak isteyen HACİDAKİS KİŞGEM'de faaliyet göstermeye başlamıştır.


Mehmet Erçin ERDİNÇ, 3CR CAM VE SERAMİK BOYA ÜRETİMİ VE SATIŞI

+90 5322658186// ercin@3cr.com.tr

1979 KÜTAHYA doğumlu, Dumlupınar Üniversitesi Seramik Mühendisliği Bölümü Mezunu

2001 Yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesinden mezun olan Mehmet Erçin ERDİNÇ, 20 yıla yakın çeşitli firmalarda Cam ve Seramik Boya Üretimi üzerine çalışıp kendi işini kurmaya karar vermiş, 01.03.2019 tarihinde KİŞGEM'de KOSGEB Destekli kendi işini kurmuştur.


YASEMİN KEVSER ÖZCAN, NEVİN ZEREN, TUBA ERSOY,ÖZEL NTY ANALİZ LABORATUVAR

+90 5556318723// info@ntylaboratuvar.com

Yasemin Kevser ÖZCAN, Nevin ZEREN, Tuba ERSOY Üç Kadın Girişimci

Üç Kadın Girişimci ÖZEL NTY Laboratuvar Analiz üzerine 01.09.2016 tarihinde KİŞGEM'de kendi işyerlerini kurmuşlardır. Gıda sektörününde sunmakta oldukları Analiz faaliyetleryle sağlıklı üretimi güvence altına alan, Üretici ve Tüketici menuniyetini en üst düzeye taşıyarak, Türkiye'nin tüm bölgelerinde güvenilir ve kabul görmüş bir Laboratuvar olarak müşterilere herzaman en iyiyi sunmayı hedeflemektedirler.


Ayfer GÜNGÖR,GÜNGÖR GIDA Patlamış Mısır İmalatı

+90 5077038038// muhammetaligungor@gmail.com

Ayfer GÜNGÖR 1977 Kars Dogumlu Evli ve İki çocuk Annesidir

Ticari hayatına İstanbul Bağcılar da lise öğrenimini tamamladıktan sonra serbest muhasebe bürosunda başlayıp, Cerrahpaşa Üniversitesinde devam ettirmiş olup, 2014 yılında evlilik nedeni ile Kütahya'ya gelmiştir. Kütahya ve civarında patlamış mısır imalathanesinin olmadığını keşfeden Girişimcimiz 02.09.2019 da Patlamış mısır imalatı kurmak için KİŞGEM'e müracaat etmiştir. 8 ay kısa bir zaman diliminde yasal izinlerini alıp imalata geçmiştir. Firma bölgedeki patlamış mısır ihtiyacını civar İllere bayilik vererek sürdürmektedir.


Suna YILMAZ, YILMAZ SERAMİK VE POLYESTER ÜRÜNLER İMALATI

+90 5316823277/05053879361
Kurumsal WhatsApp: 05516521500
yilmazseramikvepolyester@hotmail.com

1980 Ordu/Ünye doğumluyum. Dumlupınar Üniversitesi Birleşik Sanatlar Bölümü Tezli Yüksek Lisans Mezunu

İlk okul hayatını 60. Yıl İlk Okulunda tamamlayan Suna, Orta Okulu Utku Acun İlk Öğretim Okulununda başarıyla tamamlayarak mezun olmuştur. Lise Hayatına Ordu Atatürk Lisesi'nde devam ederek mezun olan Suna, Üniversite hayatına Bülent Ecevit üniversitesi M.M.Ç. Gökçebey MEslek Yüksek Okulu Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümünde başlayarak bu bölümü 2014 yılında tamamlayıp mezun oldu. Aynı yıl Dikey Geçiş Sınavını kazanarak Öğretim Hayatına Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümün de devam etti. Başarıyla devam ettiği bu bölümden 2016 Yılında mezun olarak, Dumlupınar Üniversitesi Birleşik Sanatlar Fakültesi Tezli Yüksek Lisans Bölümünde öğretim hayatına devam etti. 2020 Yılında Bu bölümden başarıyla mezun olarak, 2019 Yılında eğitim hayatına devam ettiği süre esnasında Kütahya İş Geliştirme Merkezi Bünyesinde Kadın Girişimi Olarak ilk iş yerini açtı. 04.09.2019 tarihinde KİŞGEM'de kendi işini kurarak, KOSGEB.den 57.000 TL Destek ve 70.000 TL KOSGEB destekli Kredi çekerek faaliyetine başlamıştır. Eğitim hayatı boyuncada yapmış olduğu araştırma ve geliştirmeleri kendi işyerinde de sürdürerek, mutfak gereçleri, süs eşyaları, polyerster ürünler imalatı, 3D maket model üretimlerini yapmaktadır


Ramazan TAŞKIN, TAŞKIN MAKSAN

+90 5456649226// taskinmakinesanayii@gmail.com

1979 KÜTAHYA doğumlu Altıntaş Çok Programlı Lisesi (Genel Kültür Bölümü) mezunu

1996 yılında Altıntaş Çok Programlı Lisesinden mezun olan Ramazan TAŞKIN çeşitli firmalarda mevcut makinaların bakım, onarım ve yenilenmesi görevlerinde çalışmıştır.Kendini geliştirerek çini ve seramik pişirmelerinde kullanılan fırınların imalatını yapmak üzere ilk etapta KOSGEB'den 5.000 TL kurulum desteği alarak kendi işini 02.01.2020 tarihinde KİŞGEM'de açmıştır.Kısa bir zamanda işlerini genişleterek diğer illerden de fırın siparişi alarak faaliyetlerine devam etmektedir.


Minire GERÇEK REALSOLAR

+90 505 465 06 52 / realenerji@hotmail.com

REALSOLAR güneş enerjisi alanında, Güneş Panellerinin üretimi ve panel üretim hattında kullanılacak makine ve teçhizatın yurt içinde tasarlanıp üretilmesi maksadıyla 2016 yılında Kütahya Belediyesi İŞGEM’de faaliyetine başlamıştır.

Halen Üretim hattında kullanılacak makine ve teçhizatın tasarım ve üretim faaliyetlerine devam etmektedir. Firma, yüksek maliyetlere katlanarak yurt dışından tedarik edilen üretim hatlarının yurt içinde de pekâlâ imal edilerek ülke ekonomisine ciddi katkıda bulunulabileceği zihniyetinden hareketle bir yandan ülke ekonomisine katkıda bulunurken diğer taraftan kendi başlangıç maliyetlerini minimize etmektir. Firma bünyeside güneş panellerinin üretiminde kullanılan en kritik makine olarak tabir edilen Solar Panel Laminasyon Makinesinin tasarımı gerçekleştirilmiş imalatının tamamlanma aşamasına ulaşılmıştır. Diğer techizatın ise kavramsal tasarımları tamamlanmış, imalat tasarımı aşamasına geçilmiştir. Ülkemiz sahip olduğu güneşlenme süresi ve güneş radyasyon değerleri bakımından çok ciddi bir potansiyele sahiptir. Yenilenebilir enerji kanunuyla gerek özel sermaye gerekse kamusal kuruluşların güneş enerjisinden elektrik elde etme ilgisi her geçen gün artmaktadır. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmeyi hedef alan REALSOLAR, güneş enerjisinden elektrik enerjisi elde edebilmek için çalışmalarına hızla devam etmektedir.


Fehmi YAŞAR KALPİS SERAMİK

+90 507 406 85 30 / kalpisseramik@gmail.com

Fehmi YAŞAR 1990 Hakkari doğumludur. 2009 yılında Dumlupınar Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji bölümü, 2013 yılında Dumlıpınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Arkeoloji Anabilim dalına başlamıştır.

Üniversiteye başladığından beri arkeolojik kazılarda çıkan seramik buluntularının imitasyonunu imalatını yapmış ve piyasaya sürmüştür. Sektöre teknolojik yenilikleri kullanarak yeni ürünler, ar-ge faaliyetleri tasarımları yapmıştır. Kişgem bünyesinde faaliyet gösteren şirketimiz seramik üzerine üretim yapmaktadır. Ürettiğimiz ürünler başlangıç olarak hediyelik eşya üzerine olup, günlük kullanım eşyaları üzerine de üretim yapmak için ürünlerin modellerine başlanmıştır. Ürün portföyümüzde kapı numaraları, hediyelik eşya, 2-4 ve 6 kişilik fincan takımları, isimlik yapmanın yanı sıra kendi bünyemizde ürünlerin sırlanması için sır hazırlama, boyalar vs. materyallerinde kendi bünyemizde üretmekteyiz.


Nihal KEHRİBAR, KEHRİBAR GIDA VE KİMYA

(+90) 505 497 42 20/ ulku.kehribar@hotmail.com

2016 yılına kadar Kütahya'da kendi halinde bir ev hanımıydım. Çalışmak ve üretken bir insan olmak benim de hayalimdi. Yeteneklerim çerçevesinde hangi alanda kendi işimi kurabileceğimi araştırmaya başladım. Ailemin ve çevremin de desteğiyle bu hayalime adım attım.

Satın aldığım ev tarhanası ve makarnalarının çoğunun tadından ve kokusundan memnun kalmadım. Halkımıza kendi yaptıkları tarhana ve makarnanın lezzetine en yakın ürünü sunmak amacıyla bu yola çıktım. Şu anda iki çeşit tarhanamız ve iki çeşit makarnamız bulunmaktadır. Zamanla çeşitlerimizi artırmayı planlıyoruz.


Yasemin YEŞİL,PERDENİZ Mekanizmalı Perde Üretimi

+90 5439446388// 5422193643 perdeniz43@hotmail.com

1979 Kütahya Doğumlu Yasemin YEŞİL 2016 Eskişehir Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Mezunu

2016 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Yasemin YEŞİL evlenmeden önce farklı testil fırmalarında kumaş imalatı üzerine çalışmış, Kütahya'da stor perde imalatının ve yıkamasının olmaması sebebiyle 04.01.2017 tarihinde KİŞGEM'de Mekanizmalı Perde Üretimine başlamıştır.


MEZUN OLDU

MEZUN OLDU

Gökçen DOHANCIOĞLUKÜTAHYA SERİGRAFİ

+90 505 242 31 67 / kutahyaserigrafi@hotmail.com

Firmamız 2008 yılında KOSGEB destekli KİŞGEM’de promosyon ve serigrafi alanında kurulmuş bir işletmedir.

Halen İŞGEM’de Çapa işletme olarak faaliyet göstermektedir. Firmamız Kosgeb’ den 27 .000TL hibe desteği 13.000 TL faizsiz kredi ile fırın almıştır. Firmamızda şu anda 4 personel çalışmaktadır.


MEZUN OLDU

MEZUN OLDU

Hamide AKYÜN, HAMİDO YIKAMA

+90 543 256 4083 / info@kutahyakisgem.gov.tr

1957 Kütahya doğumluyum. İlkokul mezunu ve iki çocuk annesiyim.

Bugüne kadar hiç çalışmadım. En büyük deneyimim olan Ev Hanımlığından edindiğim bilgiyi ve benzer emeği kullanarak hangi iş kolunda başarılı olabilirim sorusuna cevap aradım. KOSGEB’in desteklerini araştırarak çamaşır yıkama ile ilgili girişimciliğe atılmak ve kendi işimin patronu olmak istedim. Şu an KİŞGEM’de perde, yorgan, battaniye, nevresim, pike, çekyat örtüleri vb. envai çeşit ev tekstilinin yıkama işini yaparak özellikle otel, restaurant, yurt, apart ve hastane gibi yerlere daha kaliteli ve daha uygun fiyatlarda hizmet sunuyoruz.


MEZUN OLDU

MEZUN OLDU

İdris TEPE, İMGE EL SANATLARI

(+90) 537 749 5063 / info@kutahyakisgem.gov.tr

İdris TEPE 1989 Kütahya doğumluyum. Dumlupınar Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimleri Mühendisliği Bölümü mezunuyum.

Bugüne kadar kendi imkanlarımla evinde çini ve seramik işiyle uğratım. Kosgeb`in desteklerini araştırarak Çinicilik ve Seramikçilik ile ilgili girişimciliğe atılmak ve kendi işmin patronu olmak istedim. Çünkü , kendi işini kurma motivasyonuna sahip bir girişimci için başarının anahtarı potansiyeli yüksek bir iş fikrine sahip olmasından geçer. Şimdi Kişgem’de hediyelik eşya ve zücaciye grubu, seramik formları 3 boyutlu yazıcıyla prototipleyip üretimini yapıyorum.