Kategoriler
Haberler

EĞİTİM İÇİN GELDİ, GİŞİMCİ OLMAK İÇİN KOLLARI SIVADI

[vc_row][vc_column][vc_column_text]2016 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde Seramik Bölümü’nden mezun olan Kadın Girişimcimiz Suna YILMAZ, hem eğitimini ilerletmek hem de bu şehre faydalı olmak adına girişimde bulunarak ticaret hayatına Kütahya ilinde başlamış, Yüksek Lisans Eğitimi için de Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’ni tercih etmiştir.

Son yıllarda, kadınların çalışma hayatına büyük oranda katılmaları ve daha aktif rol alarak girişimcilik faaliyetlerinde bulunmaları, istihdamı arttıran ve ülke ekonomisine destek sağlayan stratejik bir öneme sahiptir.

Ülkemizi ve dünyayı etkileyen pandemi sürecine rağmen aldığı eğitimi istihdama dönüştüren ve kadın istihdamına vurgu yapan Suna YILMAZ, iş insanlığı için ilk adımını 04.09.2019 tarihinde KİŞGEM’de faaliyet göstermeye başlayarak atmıştır.

KİŞGEM’de mutfak eşyaları ve süs eşyaları gibi Seramik ve Polyester’den oluşan ürünlerin üretimini yapmaktadır. Girişimcimiz bu ürünlerini Kütahya Belediyesi’nin Gastronomi Birimi’nde stand açarak sergileme ve pazarlama imkanı bulmuştur. Kütahya ve KİŞGEM’in adını tüm dünyaya duyurmayı hedefleri arasına koyan YILMAZ, eğitimini girişime dönüştüren “Kendi İşinin Patronu Kadın” olarak başarılı bir örnektir.

Suna YILMAZ, Kadın Girişimcilerin sayılarının artması gerektiğini de vurgularken KİŞGEM bünyesinde girişimde bulunmasının firmasına sağladığı destekler için de teşekkürlerini iletmiştir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=”3″ images=”6629,6630,6631,6632,6633,6634″ img_size=”768×724″][/vc_column][/vc_row]